Podpisanie aneksu do umowy – rozszerzenie Projektu stało się faktem!Strona główna
29.12.2014
23 grudnia siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku podpisany został aneks do umowy o dofinansowanie projektu „Gospodarka osadowa w oczyszczalni wraz z modernizacją sieci kanalizacyjnej w aglomeracji Słupsk”. Przypominamy, że Projekt realizowany jest w ramach działania 1.1 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM priorytetu I oś Gospodarka wodno-ściekowa Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013.
W imieniu „Wodociągi Słupsk” sp. z o.o. aneks podpisali Andrzej Wójtowicz – Prezes Zarządu i Alina Zimnicka – Członek Zarządu ds. Ekonomicznych, Główna Księgowa, natomiast Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (będący Instytucją Wdrażającą) reprezentowała Prezes Zarządu Danuta Grodzicka-Kozak. W uroczystości podpisania umowy uczestniczyli Pełnomocnik Prezydenta Miasta Słupska ds. Zrównoważonego Rozwoju i Zielonej Modernizacji Miasta Beata Maciejewska oraz Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier.
Aneks zawarty został w odpowiedzi na złożony przez Spółkę w czerwcu 2014 r. wniosek o zwiększenie zakresu rzeczowego poprzez wprowadzenie trzech nowych zadań, tj.:
1. Budowę tranzytowej sieci kanalizacji sanitarnej „Ringu Kanalizacyjnego Słupska” (Zadanie obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej tranzytowej z miejscowości Głobino do oczyszczalni ścieków w Słupsku. Inwestycja jest niezbędna w celu odciążenia istniejącego układu kanalizacyjnego w centrum Miasta Słupska i odprowadzenia ścieków z terenu Gminy Słupsk oraz ościennych obszarów miasta bezpośrednio do oczyszczalni).
2. Rozbudowę przepompowni ścieków przy ul. Borchardta wraz z przewodem tłocznym do oczyszczalni ścieków (Inwestycja realizowana w celu zwiększenia wydajności układu tłocznego do oczyszczalni, którego wydajność w okresach zwiększonych napływów ścieków jest niewystarczająca).
3. Budowę Stanowiska Opróżniania Wozów Asenizacyjnych – SOWA (Budowa stanowiska do opróżniania i mycia taboru asenizacyjnego wraz z odpowiednią separacją powstających w trakcie czyszczenia sieci kanalizacyjnej odpadów w postaci skratek i piasku, niezbędna jest w celu poprawy funkcjonowania punktu zlewnego ścieków i ich oczyszczania w fazie mechanicznego oczyszczania ścieków w piaskowniku).
W wyniku rozszerzenia zakresu rzeczowego Projektu zwiększeniu uległy: